Deja, apmokestintų vietų mieste padaugės ir mokėti teks kur kas brangiau nei anksčiau. Viską lemia ekonominė nauda, kurią pajus ne gyventojai, bet savivaldybė. Paskaičiuota, kad, įsigaliojus naujajai tvarkai, vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis automobiliams statyti iš viso per metus papildomai būtų surinkta daugiau nei 3,5 mln. Lt. Jei naujoji tvarka įsigaliotų nuo šių metų kovo 1 d., per 10 mėnesių - kovą-gruodį - papildomai būtų surinkta 2,9 mln. Lt.

Antradienį Kauno savivaldybės tarybos kolegija svarstė klausimą dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis automobiliams statyti nuostatų pakeitimo.

Tarybos kolegijai buvo pristatytas siūlymas grąžinti prieš pusantrų metų galiojusią tvarką ir rinkliavą už automobilių stovėjimą nustatytose vietose darbo dienomis pratęsti iki 18 val. Taip pat siūloma praplėsti Kauno miesto vietų, kuriose renkama vietinė rinkliava, sąrašą, įvedant Senamiesčio ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų teritorijas.

Kauno mieste šiuo metu yra 2943 automobilių stovėjimo vietos, kuriose renkama rinkliava. Priėmus šį sprendimą bendras apmokestinamų automobilių stovėjimo vietų sąrašas padidėtų 833 automobilių stovėjimo vietomis ir iš viso siektų 3776.

Įsigaliojus naujajai tvarkai, miestiečiai taip pat turėtų galimybę įsigyti metinį bilietą, su kuriuo konkretų automobilį galės statyti visose zonose visus metus. Planuojama, kad toks bilietas galėtų kainuoti 2700 Lt. Tuo tarpu metinis rinkliavos tarifas valdymo ir operatyvinės veiklos subjektų darbuotojams (transporto priemonių valdytojams) kainuotų 360 Lt.

Kaip teigia savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių poskyrio darbuotoja Renata Bartusevičiūtė, galutinį sprendimą dėl vietinės rinkliavos nuostatų pakeitimo turės priimti Kauno miesto taryba.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją