„Mums reikia investicijų į gamybą visoje Europoje, - sakė G. Oettingeris, paklaustas, ar Lietuvai yra reikalinga nauja atominė elektrinė. - Jei pasižiūrėti į Vokietijos sprendimą (atsisakyti atominės energetikos - DELFI), į mūsų augantį energijos vartojimą, jei pasižiūrėti į senų atominių elektrinių darbo nutraukimą, mums reikia investicijų į naujas elektrines. Mūsų šalys narės turi nuspręsti, ar tai bus atominė energetika, ar dujų, ar anglies, ar atsinaujinanti – mums reikia didesnės gamybos. Taigi, mes remiame šiuos planus.“

Pasak jo, Lietuvoje planuojama statyti Visagino atominė elektrinė gali sėkmingai įsilieti į elektros gamybos įvairovę Europoje.

„Vakar mes turėjome susitikimų su pramonės atstovais ir su partneriais iš Japonijos, ir aš manau, kad mes einame žingsnis po žingsnio į priekį, - sakė jis. - Ši atominė elektrinė gali būti labai gera dalimi mūsų Europos energijos gamybos įvairovėje.“

G. Oettingeris priminė, kad Europos Komisija taip pat remia Baltijos šalių planus integruotis į bendrą Europos energetikos sistemą.

„Europos Taryba priėmė sprendimą integruoti šią šalį ir visą Baltijos šalių regioną į mūsų Europos Sąjungos energetikos infrastruktūrą, kad išvengtume bet kokių izoliuotų salų iki 2015 m. pabaigos, tad mes turime dar trejus metus planams plėtoti ir kurti infrastruktūrai didžiąja dalimi elektros ir dujų tiekimui tarp šių Baltijos šalių ir jų kaimynų, pavyzdžiui, Švedijos, Lenkijos, Suomijos, - dėstė G. Oettingeris. - O Europos Komisijos žinia yra ta, jog mes remiame jus ir jūsų kaimynines šalis įgyvendinant šį sprendimą per artimiausius trejus metus moderuojant ir bendrafinansuojant šias investicijas.“

Jis sakė, jog su prezidente šįryt kalbėjosi apie Lietuvos energetikos prioritetus ir apie didesnių regionų prioritetus, taip pat apie 2014-2020 m. finansinę perspektyvą, sprendimus dėl Europos Sąjungos biudžeto, bei apie Lietuvos prezidentavimą Europos Sąjungai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (105)