Lietuvos statybos sektoriuje darbo ieško 9,7 tūkst. žmonių, iš kurių 1,5 neturi kvalifikacijos, rodo penktadienio šalies darbo biržos duomenys. Iš viso statybos procese, kurį planuojama pradėti kitąmet, galėtų dalyvauti 5 tūkst. statybininkų, iš kurių 0,8 tūkst. nereikės kvalifikacijos, skaičiavo projektą įgyvendinanti įmonė „Visagino atominė elektrinė“.

„Eina kalba, kad ten turi dirbti apie 5 tūkst. statyboje dirbančiųjų. Aš nekalbu apie įrangos gamybą, kuri gali būti gaminama Lietuvos įmonėse ir taip toliau. Aš kalbu apie darbuotojus statybos aikštelėje vienu metu“, - sako Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybininkų asociacijos duomenimis, statant Visagino atominę elektrinę (AE) iš viso projekte galima suskaičiuoti apie 80 atskirų statybinių objektų, į kuriuos galėtų pretenduoti daugiau nei 20 šalies įmonių, o apskritai Lietuvos verslas galėtų pretenduoti į 4-5 mlrd. Lt vertės užsakymus - tai sudarytų apie 30 proc. visos projekto vertės.

„Suomijos Olkiluoto 3 projekto statybos patirtis rodo, kad intensyviausiu laikotarpiu statybos aikštelėje dirba iki 5 tūkst. darbuotojų, statant AE Japonijoje dirbo apie 3 tūkst. darbuotojų“, - kitus pavyzdžius pateikia „Visagino atominės elektrinės“ Viešųjų ryšių vadovė Giedrė Krinicina.

Lietuvos darbo biržos duomenų registre vasario 1 dieną iš viso buvo 239,4 tūkst. bedarbių arba 11,6 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Darbo biržos skaičiavimais, jei rinkoje atsiradusios 5 tūkst. darbo vietų atiteks šalies bedarbiams, mėnesinis nedarbo lygis sumažėtų 0,24 proc. punkto.

Šiuo metu Visagine darbo statybos srityje ieško 242 žmonės, tačiau Utenos teritorinės darbo biržos Visagino skyriaus duomenimis, šiuo metu nėra požymių, kad artimiausiu metu statybininkams atsiras naujų darbo vietų.

Pajus ir paslaugų sektorius

Padedanti įmonėms pasiruošti dalyvauti Visagino AE statybos projektuose viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ numato, jog teigiamą projekto naudą pajus ir kiti sektoriai.

“Manome, kad vietos žaliavų tiekėjai taip pat turėtų pajusti teigiamą užsakymų impulsą, o daugiausia galimybių prognozuotume inžinerinės pramonės ir statybų įmonėms“, - mano „Verslios Lietuvos“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Jis įsitikinęs, kad sėkmingas projekto įgyvendinimas teigiamai paveiktų darbo rinką, taip pat atvertų naujų galimybių įvairiems verslams nuo viešojo maitinimo paslaugų iki viešbučių steigimo, automobilių nuomos ir kitų paslaugų, o tai leistų kurtis naujoms darbo vietoms.

„Susidomėjimas šiuo didžiausiu pastarųjų dešimtmečių regiono infrastruktūros projektu yra milžiniškas – įmonės jau dabar mato galimybes dalyvauti projekte. Įvertindami didelį susidomėjimą iš verslo pusės planuojame tęsti mūsų įmonėms skirtų renginių ciklą, kurių metu suteiksime naudingos ir reikalingos informacijos apie Visagino AE projektą, kad įmonės savo viduje galėtų priimti su tuo susijusius strateginius sprendimus, tinkamai ir laiku pasiruošti dalyvavimui konkursuose“, – teigia P.Lukauskas.

Lietuva su Latvija, Estija ir Lenkija tikisi iki 2020 metų pastatyti naują atominę elektrinę. Projektą įgyvendinanti bendrovė „Visagino atominė elektrinė“ planuoja, kad jėgainės statyba prasidės 2013-2014 metais, o 2020 metais ji jau galės gaminti elektrą.

Ignalinos AE antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės