Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis prieš mokesčius šalies ūkyje 2012 m., palyginti su 2011 m., didėjo visų ekonominės veiklos rūšių, bet labiausiai – kasybos ir karjerų eksploatavimo (7,2 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (6,4 proc.), informacijos ir ryšių (6,0 proc.), apdirbamosios gamybos (5,6 proc.) įmonėse.

Kitų veiklų įmonėse darbo užmokestis kilo lėčiau. Lėčiausiai darbo užmokestis didėjo švietimo bei meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos įmonių darbuotojams, atitinkamai 1,7 ir 1,8 procento.

Didžiausias vidutinis mėnesinis darbo užmokestis prieš mokesčius išlieka finansinės ir draudimo veiklos, informacijos ir ryšių, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo įmonėse, kuriose darbo užmokestis atitinkamai 1,9, 1,6 ir 1,4 karto viršijo šalies ūkio vidutinį mėnesinį bruto darbo užmokestį.

Mažiausiai 2012 m. uždirbo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonių darbuotojai (jų darbo užmokestis buvo beveik per pusę mažesnis nei šalies ūkio vidutinis bruto darbo užmokestis).

2012 m. vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius sudarė 2 123,8 Lt, po mokesčių - 1 651,4 Lt. Šie rodikliai atitinkamai augo 3,8 ir 3,6 proc.

Realusis darbo užmokestis 2012 m. pirmą kartą po ekonomikos nuosmukio augo – šalies ūkyje 0,5 procento: privačiajame sektoriuje padidėjo 1,2 procento, valstybės – sumažėjo 0,2 procento.

Atlyginimų pokytis prieš mokesčius 2012 m.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)