„Energetinė nepriklausomybė įmanoma tik pradėjus naudoti įvairius energijos šaltinius. Turime ambicingą tikslą - iki 2020 m. pasiekti, kad bent 23 proc. vartojamos energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, ir taip tapti mažiau priklausomais nuo vieno energijos šaltinio. To pasiekti galime tik plėtodami moderniausias, žmogui ir aplinkai saugias atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo technologijas", - pabrėžia prezidentė.

Tačiau, prezidentės teigimu, Vyriausybė turi užtikrinti, kad atsinaujinančių išteklių energetika bus plėtojama atsižvelgiant į žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus ir netaps atskirų interesų grupių pasipelnymo šaltiniu kitų vartotojų sąskaita.

Nors ilgai rengtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas nėra tobulas, prezidentės teigimu, atidėlioti vietos energijos išteklių plėtros daugiau negalima, nes valstybės interesas - kuo greitesnis energetinės nepriklausomybės užtikrinimas.

Nesuderintas įstatymų nuostatas Vyriausybė, pasak prezidentės, privalo koreguoti poįstatyminiais teisės aktais arba kitų įstatymų pataisomis. Konkrečias pastabas dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimo prezidentė išdėstys premjerui Andriui Kubiliui, ragindama nedelsiant pašalinti galimus prieštaravimus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją